Hiina peamassaaž

Hiina peamassaaži teostatakse läbi meridiaanide ja energiapunktide mõjutamise. Hiina peamassaaž on eelkõige raviva ja haigusi ennetava toimega. Peamassaaži tulemusena paraneb aju vereringe, keskendumisvõime ja une kvaliteet.

Probleemid peaga on erinevad – esineda võib lihtsalt peavalu, uimasust, mälukaotust, pearinglust… Samuti esineb valu pea erinevates osades, kuklas, otsmikul, külgedel vm. Hiina meditsiini järgi on võimalik otsida peavalu põhjuseid organitest, mille meridiaanid ulatuvad pähe. Kui organite töö on häiritud võib see tekitada peavalusid pea erinevates osades.
Peavalu põhjus võib peituda ka keha tasakaalutuses, s.t yin ja yang on paigast
ära. Massaaž aitab avada energiakanaleid ja tasakaalustab keha. Hiina peamassaaž on tihedalt seotud näoga, sest seal asuvad väga olulised energiapunktid, mida vajutades saame ennast, lähedasi või kliente aidata ka sagedaste ja igapäevaste tervisemurede puhul. Näiteks vajutades punkte silmade ümbruses, saab parandada nägemist või keskendumisvõimet. Nina ümbruses on punkte millega ravida külmetust või avada kinnist nina. Massaažile on soovitatav tulla ilma meigita.